Wirusy i Bakterie w twojej garderobie

Wszechobecne bakterie to fakt, ale faktem jest też to, że nie każda z nich ma szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Niemożliwym jest wyeliminowanie wszystkich szkodliwych mikroorganizmów z naszego otoczenia, ale możemy usunąć znaczną ich ilość, tak aby nie zagrażały nam i naszym bliskim. Licznie przeprowadzone badania potwierdzają, że bakterie i wirusy w szczególny sposób umiłowały sobie bytowanie na odzieży, która przez swoje struktury i warstwy może przechowywać ogromną ilość drobnoustrojów przez długi czas. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią higienę i regularnie prać, a właściwie dezynfekować swoje ubrania. Nie jest to jednak zawsze możliwe, szczególnie podczas intensywnego dnia w pracy w środowisku medycznym lub okołomedycznym.

Antybakteryjne ubrania?- Tak! Poznaj WikiLim

Czas pandemii oraz czas wzmożonych zachorowań na choroby wirusowe to bardzo trudny okres dla nas wszystkich, bez wyjątku. Są jednak zawody szczególnie narażone na ryzyko zakażenia wirusami, bakteriami czy grzybami. Bez wątpienia należy do nich branża medyczna, ale nie tylko. Narażone są również branże okołomedyczne, świadczące usługi dużej grupie – kosmetyczna i weterynaryjna. Dostępnych jest wiele różnych sposobów oraz środków dezynfekcji i ochorny osobistej, np.. maseczki, środki chemiczne, a nawet zaliczyć do nich można unikanie ryzyka. Ale co w przypadku, kiedy nie możesz się izolować, co 20 minut zmieniać maseczki ani przeprowadzić dokładnej dezynfekcji ze względu na specyfikę pracy? Musisz spędzić długie godziny na dyżurze i przyjmować pacjentów jednego za drugim? Z pomocą przychodni innowacyjna odzież medyczna marki WikiLim, która posiada właściwości antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwpleśniowe i antyalergiczne. Dodatkowym atutem odzieży WikiLim jest chłonność i neutralizacja lotnych związków organicznych oraz nieprzyjemnych zapachów.

Liczne certyfikaty potwierdzają skuteczność zastosowania powłoki Hello Nano, którą firma WikiLim jako jedyna na rynku stosuje przy produkcji odzieży medycznej. Zadaniem odzieży z zastosowaną powłoką hello nano jest komfort w pracy, która często trwa dłużej niż zakładaliśmy. Bezpieczeństwo, które gwarantujemy opiera się na działaniu nano tlenków. Ich zadaniem jest uszkadzanie struktur białkowych, znajdujących się na powierzchni powłoki bakterii, wirusów oraz struktury pleśni, grzybów czy innych patogenów, dzięki czemu przestają być niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Użyte do zadruku nanopłytki (NNP) i nanorurki (NNT) stanowią doskonały nośnik dla składników aktywnych, skutecznie pochłaniają wszelkie drobnoustroje oraz zanieczyszczenia, unieruchamiając je i uniemożliwiając przeniesienie na dłonie lub inne powierzchnie.

Mając dostęp do najnowszej technologii dbajmy o siebie, chrońmy swoje zdrowie i skorzystajmy z ochrony, jaką daje nam WikiLim!