Praca w specyficznym środowisku, jakim jest środowisko medyczne sprawia, że trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią odzież w pracy tzw. Scrubsy. Zestawy składające się zazwyczaj ze spodni, bluzy czy góry z krótkim rękawem zyskały na popularności, dzięki swoim właściwościom. Odzież medyczna jest najczęściej spotykana w szpitalach, gabinetach lekarskich czy gabinetach denstystycznych i noszą ją nie tylko lekarze, ale także pielęgniarki czy położne. Odpowiednio dobrana odzież medyczna stanowi barierę dla bakterii, wirusów, grzybów i płynów ustrojowych tj. krew, z którymi styczność podczas pracy np.. w szpitalu jest codziennością. Wraz z zachowaniem odpowiedniej higieny i zasad dezynfekcji, srubsy pomagają zachować sterylność i bezpieczeństwo zarówno dla medyka, jak i pacjenta.

Co jeszcze musi posiadać odzież medyczna najwyższej jakości?

Elementy odzieży medycznej muszą posiadać przede wszystkim specjalną powłokę, która przez wiele godzin pracy zapewni rozkład wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych i zablokuje możliwość przenoszenia ich na inne powierzchnie. Jedyną dostępną na rynku powłoką, charakteryzującą się chłonnością drobnoustrojów i zanieczyszczeń jest powłoka Hello Nano, opracowana przez Nano Institute. WikiLim to jedyny producent na rynku, który gwarantuje swoim klientom uniformy z certyfikatem potwierdzającym 24-godzinną skuteczność i ochronę. Bezpieczeństwo, które gwarantuje Polska firma WikiLim opiera się na działaniu nano tlenków, których zadaniem jest uszkadzanie struktur białkowych, znajdujących się na powierzchni powłoki bakterii, wirusów czy innych patogenów, dzięki czemu przestają być szkodliwe dla człowieka. Używane do zadruku nanopłytki (NNP) i nanorurki (NNT) stanowią doskonały nośnik dla składników aktywnych, skutecznie pochłaniają wszelkie drobnoustroje oraz zanieczyszczenia, unieruchamiając je i uniemożliwiając im przeniesienie na inne powierzchnie.

Wygoda i komfort podczas dyżuru, dzięki WikiLim

Maksymalne bezpieczeństwo to naturalnie najważniejszy aspekt, którym należy kierować się przy wyborze uniformu medycznego, ale ważną kwestią jest też wygoda. Nie zapominając o trudnych niekiedy warunkach w pracy medyka, WikiLim tworząc kolekcje SYDNEY i NEW YORK wykorzystało specjalnie opracowane kroje odzieży, które nie opinają ciała, nie krępują ruchów i posiadają dodatkowe elementy ułatwiające pracę. Liczne kieszenie, umiejscowione w najłatwiej dostępnych miejscach, miejsce na identyfikator, a nawet wejście na słuchawki.

Wybierając WikiLim wybierasz mądrze! Wykorzystaj innowacyjną technologię, aby zapewnić sobie bezpieczną pracę.